*alt_site_homepage_image*
En

Pradeda veikti bendrasis konsultavimo aplinkosaugos temomis telefonas 8 700 02022

Visos naujienos

Pradeda veikti bendrasis konsultavimo aplinkosaugos temomis telefonas         8 700 02022

Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas visuomenės informavimą, nuo šiandien pradeda teikti konsultacijas bendruoju telefonu. Visi norintys pasikonsultuoti aplinkosaugos klausimais gali kreiptis telefonu 8 700 02022.  

Anksčiau aktualiais aplinkosauginiais klausimais tekdavo kreiptis į skirtingų sričių departamento padalinių specialistus tam tikruose šalies regionuose. Dabar tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys konsultacijas gaus efektyviau ir greičiau, nes į departamento specialistus galės kreiptis bendruoju telefono numeriu.  

Paskambinę į skambučių centrą, gyventojai galės gauti svarbią informaciją aplinkosauginiais klausimais dėl:  

 • atliekų tvarkymo ir nuotekų;  
 • gyvosios gamtos – laukinių gyvūnų, medžioklės, žvejybos;  
 • geriamojo vandens, plaukiojamo taisyklių vandens telkiniuose, vandens telkinių tvarkymo ir įrengimo;  
 • oro taršos ir žemės ūkio veiklos aplinkosaugos;  
 • miškų apsaugos ir želdinių;  
 • aplinkosaugos mokesčių ir Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (toliau – GPAIS) klausimų.  

Skambučių centras veiks pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 9.00 iki 16.00 val. ir penktadieniais nuo 9.00 iki 15.00 val., o prieššventinėmis dienomis – valanda trumpiau. Atkreipiame dėmesį, kad konsultacijos aplinkosaugos mokesčių ir GPAIS klausimais bus teikiamos darbo dienomis nuo 9 iki 12 val.   

Kiekvienas paskambinęs į departamentą ne tik gaus konsultaciją telefonu, bet laukdamas išgirs garso operatoriaus Vidmanto Blažio įrašytus Lietuvos paukščius: rytinės lakštingalos, tetervino, strazdo giesmininko, perkūno oželio, kukučio ir kiti Lietuvos paukščių.    

Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti ir Aplinkos apsaugos departamento svetainėje dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje (DUK). 

Konsultacijos teikiamos ir elektroniniu paštu konsultacijos@aad.am.lt.   

Primename, kad pastebėjus galimus aplinkosaugos pažeidimus pranešti reikia bendruoju pagalbos telefonu 112. Departamento konsultavimo telefono numeriu 8 7000 2022 bus teikiama informacija kilus aplinkosauginių klausimų.  

_______________________________

Aplinkos apsaugos departamento prie LR Aplinkos ministerijos informacija

 

Informacija atnaujinta: 2023-03-01