*alt_site_homepage_image*
En

Parengta Apibendrintos Lietuvos aplinkos būklės ir jos pokyčių ataskaita

Visos naujienos

Parengta Apibendrintos Lietuvos aplinkos būklės ir jos pokyčių ataskaita

Siekdami didinti informuotumą apie pastarųjų metų aplinkos būklę, poveikį aplinkai darančius veiksnius bei tendencijas parengėme Apibendrintos Lietuvos aplinkos būklės ir jos pokyčių ataskaitą. Leidinys bus pristatytas visuomenei lapkričio 10 d. tiesioginės transliacijos metu Aplinkos apsaugos agentūros Facebook paskyroje.

„Europai žengiant Žaliojo kurso kryptimi, Lietuvai kaip ir kitoms šalims kyla iššūkių, kaip pasiekti užsibrėžtus tikslus ir aplinkosauginius rodiklius, todėl labai svarbu žinoti, kokiame išeities taške esame. Turėdami patikimą informaciją apie aplinkos būklę, galėsime numatyti priemones ir veiksmus, kurie būtini pasiekti teigiamus pokyčius ir įgyvendinti Žaliojo kurso uždavinius“ – sako Aplinkos apsaugos agentūros direktorė Milda Račienė.

Ataskaitoje apžvelgiami ir trumpai pristatomi aktualūs šalies aplinkosauginiai klausimai, įvertinta šalies aplinkos bei jos komponentų būklė bei aptartos esminės jos raidos tendencijos. Informacija leidinyje pateikiama remiantis atliktais nacionalinių ir regioninių rodiklių vertinimais ir apima klimato elementų, oro, vandens, atliekų, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės, kompleksinio poveikio aplinkai sritis.

Tikimės, kad leidinys paskatins šalies gyventojų domėjimąsi aplinkos apsaugos problemomis ir dalyvavimą įgyvendinant Lietuvos aplinkosaugos politiką, sudarys sąlygas priimti veiksmingus aplinkosaugos politikos sprendimus būklei gerinti.

Šis duomenimis pagrįstos oficialios informacijos apie aplinkos būklę rinkinys bus naudingas ne tik įvairių sričių mokslininkams ir studentams, aplinkosaugos specialistams, politikams bet ir kiekvienam, supančiai aplinkai neabejingam, Lietuvos piliečiui.

Su ataskaita susipažinti galite čia.

Informacija atnaujinta: 2022-11-21