*alt_site_homepage_image*
En

Nuo sausio 4 d. – saugesnės tatuiruotės ir ilgalaikis makiažas

Visos naujienos

Nuo sausio 4 d. – saugesnės tatuiruotės ir ilgalaikis makiažas

Nuo 2022 m. sausio 4 d. bus apribotas daugiau nei 4 tūkst. tatuiruočių dažuose ir ilgalaikio makiažo priemonėse esančių pavojingų cheminių medžiagų, kurios sukelia vėžį, genetines mutacijas, neigiamai veikia reprodukcinę sveikatą, dirgina ir jautrina odą, naudojimas.

Apribojimu taip pat reikalaujama, kad tatuiravimui ir ilgalaikiam makiažui skirtų mišinių etiketėse būtų užrašas „Mišinys, skirtas naudoti tatuiruotėms arba ilgalaikiam makiažui“. Mišiniai, ant kurių nebus tokio užrašo, negalės būti naudojami tatuiravimo tikslais. Etiketėse taip pat turės būti sudedamųjų dalių sąrašas ir atitinkamos saugos nuorodos.

Tikslo uždrausti tatuiruotes nėra, tik padaryti tatuiruotėse ir ilgalaikio makiažo priemonėse naudojamas spalvas saugesnes. Tikimasi, kad dėl apribojimo sumažės lėtinių alerginių reakcijų ir kitų uždegiminių odos reakcijų, kurias sukelia tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo dažai. Taip pat galėtų sumažėti ir sunkesnių sveikatos sutrikimų, tokių kaip vėžys, žala mūsų DNR ir reprodukcinei sistemai, kuriuos galimai sukelia dažuose naudojamos cheminės medžiagos.

Sužinokite daugiau apie pavojingų cheminių medžiagų apribojimus tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo dažuose: https://echa.europa.eu/lt/making-tattoo-and-permanent-makeup-inks-safer

Informacija atnaujinta: 2022-09-23